Είσαι Προδευτικάνος και έχεις κάθε δικαίωμα να σε σέβονται και να σε λογαριάζουν, και να αναφέρονται σε σένα έχοντας πάντα στο μυαλό, πως η Προοδευτική αγωνίζεται για την τιμή και την ιστορία της, τον κόσμο της και τη βυσσινί φανέλα, τον Κορυδαλλό και την Κοκκινιά.

1/24/2010

ΚΑΙ ΤΑ ΕΦΤΑ ΗΤΑΝ ΥΠΕΡΟΧΑ!!!

"Με επιβλητική εμφάνιση και εντυπωσιακό σκορ, η Προοδευτική συνέτριψε (7-0) την Αμφιάλη και έφτασε στον ένα βαθμό τον Αχαρναϊκό, που γκέλαρε μέσα στην έδρα του. Μόλις στο 30' ο Μυλωνάς άνοιξε το σκορ, ενώ το… πάρτι συνεχίστηκε στην επανάληψη. Στο 50' ο Μαλισιώβας, στο 54' ο Αργυρίου και στο 58' ο Καλογεράς ολοκλήρωσαν ένα εκρηκτικό δεκάλεπτο για τους «βυσσινί». Στο 68' ο Αργυρίου με το δεύτερο προσωπικό τέρμα έκανε το 5-0, ενώ στο 82' ο Κουβάτσος ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 6-0. Το τελικό 7-0 διαμόρφωσε ο Χαλκιάς με την εκπνοή του αγώνα. Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Χατζής (ΣΔ δυτικής Αττικής).
ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ: Μακρυωνίτης, Χαλκιάς, Πισιμιτζής, Προβατάς, Βασιλείου, Μπεθάνης, Μυλωνάς (71' Κουβάτσος), Ουσταμπασίδης (53' Μιχαήλ), Αργυρίου, Μαλισιώβας, Καλογεράς (71' Σεβαστόπουλος)
ΑΜΦΙΑΛΗ: Ρούσσης, Καλαντζής (77' Γκουγκούδης), Τζαβάρας (61' Μαναριώτης), Μαντούσης, Βιδάλης, Γιαννουλάκης, Σταθαράς (55' Γκικουρίας), Ολυμπίου, Δασκαλάκης, Ευδαίμων, Καμμένος."