17/05
17:00
Α.Ε. Χίου-Βροντάδου-Αήττητος Σπάτων
Νίκη γοήτρου η Αμφιάλη
Σε ένα παιχνίδι με ελάχιστο ενδιαφέρον αλλά πλούσιο σε φάσεις, η Αμφιάλη κέρδισε με 3-2 την Προοδευτική και βρίσκεται στην έκτη θέση του ομίλου. Μόλις στο 17’ ο 16άχρονος Γκικουρίας έκανε το 1-0 με πλασέ και δέκα λεπτά αργότερα ο Γονατάς με διαγώνιο σουτ διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του. Στην τελευταία φάση για το α’ ημίχρονο ο Μπαλής έβαλε ξανά στο παιχνίδι την Προοδευτική ενώ στο 90’ η εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Τσιώλη έφερε το ματς στα ίσα. Η Αμφιάλη δεν τα παράτησε και παρά το γεγονός ότι είχε ελάχιστο χρόνο στη διάθεσή της, μπόρεσε και έφτασε στο 3-2 με το γκολ του Ξανθόπουλου. Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Παπαγεωργίου (ΣΔ Αθηνών).
ΑΜΦΙΑΛΗ: Ρούσσης, Μπεκύρης, Ευσταθίου, Στεφανής, Βιδάλης, Καλύβας, Γονατάς, Ολυμπίου (56’ Ξανθόπουλος), Αντωνιάδης (78’ Γκογκάκης), Γκικουρίας (80’ Δασκαλάκης), Τσαούσης
ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ: Θωμόπουλος, Πισιμιτζής, Κόζης (46’ Μαλισιώβας), Διαμαντάκης, Δρούζας, Παντελίδης, Σαλαπάτας (69’ Κουβάτσος), Πέρρος, Μπαλής, Σπέρτος (65’ Τσιώλης), Χατζηγεωργαλής.